Gadżety firmowe w formie pendrive’ów

Posted on

gadżety firmowe

gadżety firmowe

Gadżety reklamowe to niezwykle rozbudowana kategoria produktów. Zalicza się do nich między innymi pendrive’y, czyli pamięci przenośne flash. To upominek niezwykle praktyczny, z którego korzystać można zarówno w biurze, jak i w domu. Przechowywać można na nim wszelkiego rodzaju dokumenty, zdjęcia czy muzykę. Dostępne na rynku produkty tego typu różnić mogą się od siebie między innymi wyglądem. Decydując się na pendrive o ciekawym kształcie czy kolorze możemy mieć pewność, że na długi czas zapisze się on w pamięci naszego kontrahenta. Kluczowym elementem takiego prezentu jest znajdujące się na nim logo przedsiębiorstwa. Co warto wziąć pod uwagę kupując pendrive dla klienta? Poniżej garść przydatnych informacji związanych z tym zagadnieniem.Gadżety firmowe, jakimi są pendrive’y różnić mogą się od siebie między innymi pojemnością. Najczęściej spotkać można się z modelami 2 GB, 4 GB, 8 GB, 16 GB oraz 32 GB. Sprawdzając pojemność takiego gadżetu na komputerze, przeważnie okazuje się, że jego deklarowana pojemność jest wyższa od rzeczywistej. Wynika to z faktu, że pewien ułamek pamięci zajmuje oprogramowanie sterownika danego urządzenia. Pojemność pendrive’ów zaokrągla się nieco w górę ze względu na binarny system określania jednostek pamięci.

Takie gadżety firmowe posiadać mogą zróżnicowaną prędkość zapisu oraz odczytu. Im parametry te są wyższe, tym produkt jest wygodniejszy w użytkowaniu. Na rynku spotkać można się obecnie z tańszym i wolniejszym USB 2.0, a także nowoczesnym i aż 10 razy szybszym USB 3.0. Pierwszy z nich gwarantuje transfer danych na poziomie 60 MB na sekundę, drugi – 600 MB na sekundę.

Tego typu gadżety firmowe posiadać mogą szereg dodatkowych funkcji takich, jak zabezpieczenie przed dostępem osób postronnych do zapisanych danych, fabrycznie wgrany program antywirusowy czy szyfrowanie oraz ochrona danych. Pendrive’y zdobi się z wykorzystaniem rozmaitych metod. Do tego celu wykorzystać można między innymi druk cyfrowy UV, sitodruk, grawer laserowy oraz tampodruk.

Tags: , ,